BIOGRAPHY

22. prosince 2010 v 15:36 |  Biography
© KATHERINE-DAILY
Katherine Marie Heigl (* 24. listopadu 1978) je americká herečka. Mezi její nejznámější role patří ztvárnění doktorky Izzie Stevensové v seriálu Chirurgové (Grey's Anatomy) a hlavní role ve filmu Zbouchnutá (Knocked Up).
Předtím než se začala zajímat o herectví, se věnovala modelingu a svou kariéru začala jako dětská modelka v módní agentuře Wilhelmina Models. V herectví debutovala v roce 1992 ve filmu That Night. Než získala svou velkou roli v seriálu Chirurgové, hrála například v televizním seriálu Roswell či filmech mezi něž patří třeba Můj táta hrdina (My Father the Hero). V průběhu let se stala sex symbolem a objevila se na titulních stranách prestižních časopisů, jako například Maxim, Vanity Fair a Cosmopolitan.
23. prosince 2007 se provdala v Park City ve státě Utah za Joshe Kelleyho.
Narodila se ve Washingtonu, D.C., jako dcera Nancy a Paula Heiglových (její matka je osobní manažerka a otec finanční manažer). Katherina má německé a irské předky a byla členkou Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Je nejmladší ze čtyř dětí (má sourozence Meg, Jasona a Holta). Předtím, než se její rodina přestěhovala do Connecticutu, žila ve Virginii a poté v Denveru. V Connecticutu žili ve městě New Canaan na starém statku ve viktoriánském stylu a Katherine zde prožila většinu svého dětství
V roce 1986 zemřel její bratr Jason poté, co utrpěl vážná zranění při dopravní nehodě, během které byl vymrštěn z korby pickupu, ve kterém se byl se spolužáky projet během polední pauzy ve škole.
© KATHERINE-DAILY
V minulosti měla vztah s Joey Lawrencem (1994) a kolegou ze seriálu Roswell Jasonem Behrem, se kterým chodila během natáčení seriálu.V červnu 2006 se zasnoubila se zpěvákem Joshem Kelleym, se kterým se seznámila během natáčení hudebního klipu písně "Only You". Svatbu měli 23. prosince 2007 ve městě Park City ve státě Utah. Během natáčení Live with Regis and Kelly uvedla, že se s Kelleym rozhodli, že spolu do svatby nebudou žít společně; doslova řekla "Myslím, že jsem si chtěla něco nechat pro skutečné manželství… chtěla jsem, aby v našem manželství bylo něco, čím bude odlišné od chození nebo námluv." Líbánky strávili v letovisku Esperanza v Cabo San Lucas. V prosinci 2007 se společně přestěhovali do nového domu v Loz Feliz v Kalifornii.
V září roku 2009 Katie s Joshem adoptovali desetiměsíční holčičku Naleigh z Jižní Koreje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama